galenmilicz@op.pl
606 662 482

Partnerzy

Metodą wspierającą rehabilitacje, która swój rodowód ma z przed wielu lat jest stosowanie termoforów. Najczęściej spotykanymi termoforami są gumowe pojemniki wypełnione gorącą wodą. Coraz większą popularnością wyróżniają się termofory wypełnieniem naturalnym, to znaczy takie, które wewnątrz na przykład poduszki ma pestki gryki, wiśni lub innych nasion mających właściwości kojące ból. Z pewnością termofory na prezent https://heavenhome.pl/termofory-na-prezent/ są doskonałym pomysłem dla osób cierpiących na przewlekły ból pleców, brzucha, rąk i nóg. Także niektóre kobiety mające bóle menstruacyjne używają naturalnych termoforów do łagodzenia ich objawów.

Spotkanie fizjoterapeutów odbywające się w Restauracji Rodzinnej we Wrocławiu http://www.restauracjarodzinna.pl/imprezy-dla-firm.html obfitowało w wiele prelekcji, które podejmowały szereg tematów związanych z rehabilitacją. Impreza firmowa była zorganizowana bardzo sprawnie i nikt nie miał pustego talerzyka nawet przez moment. Obsługa restauracji dbała o gości dyskretnie i z należną powagą. Podawane dania kuchni polskiej wzbudzały zachwyt wśród wielu uczestników tego przyjęcia. Nikt z przybyłych nie wyobraża sobie, że następna impreza dla firm może odbyć się gdzie indziej, jak w Restauracji Rodzinnej we Wrocławiu.

Wiele zawodów narażonych jest na bóle kręgosłupa, ale jednym z najbardziej jest zawód spawacza. Długotrwałe zgięcie kręgosłupa podczas wykonywania metaloplastyki sprawia, że ryzyko zwyrodnienia jest ogromne. Nawet przestrzeganie przepisów BHP nie gwarantuje, że unikniemy na stare lata lordozy, która będzie negatywnie wpływać na jakość naszego życia. Obserwując pracę w firmie Wiech-Spaw https://www.wiech-spaw.pl/ polegającą na wykonywaniu kutych bram, ogrodzeń, balustrad i innych konstrukcji stalowych zauważyć można, że pracownicy tego warsztatu z pewnością będą kiedyś zmuszeni korzystać z zajęć rehabilitacji i fizykoterapii.

Gadżety reklamowe związane z tematem w fizjoterapii to najczęściej kalendarze,  kubki do picia, długopisy i różnego rodzaju notesy. Do droższych upominków reklamowych wręczanych specjalistom od rehabilitacji  zaliczyć możemy zegary, pamięci USB, odzież i buty firmowe. Skuteczność reklamy wśród tej grupy zawodowej  uznać możemy za wysoką, ze względu na częsty i długi kontakt z pacjentami, którzy zainteresowani mogą być daną grupę produktów i usług.

Bardzo dużym zagrożeniem dla kręgosłupa są wycieczki i związane z tym wielogodzinne podróże organizowane przez licencjonowane biura turystyczne. Świadomość tego problemu jest coraz większa i dlatego autokary są coraz nowocześniejsze i coraz bardziej wygodne. Tylko takie pojazdy wynajmuje dla swoich wycieczek biuro podróży Arko-Travel z Wrocławia http://www.arko-travel.pl/. Spędzając dobę lub nawet dwie w takim autokarze mamy gwarancję usług z najwyższej półki, a czas biegnie szybko i bez zbędnego dyskomfortu pleców. Planuję wyjazd do Bułgarii, a że nie mogę latać samolotem ze względów zdrowotnych, to możliwość podróżowania autobusem najwyższej klasy miała dla mnie decydującą rolę w wyborze tego konkretnego biura podróży.

Świetnym sposobem na wypoczynek i rehabilitację jest ruch na świeżym powietrzu. Wczasy spędzane w sposób aktywny mogą przynieść nam więcej radości niż wylegiwanie się całymi dniami na plaży. Z pewnością wycieczki piesze i rowerowe przysłużą się naszemu zdrowiu, a i nasza sylwetka na tym zyska, przez to będziemy sie lepiej czuć. Dom letniskowy "Gruszeczka" http://domgruszeczka.pl/ położony jest w Dolinie Baryczy, gdzie można spędzać całe dnie przy griilu, ale piękno tamtejszej przyrody mobilizuje nas do wyjścia poza ośrodek i zobaczenia czegoś ciekawego. Polecam każdemu to miejsce, kto lubi obcowanie z naturą i dba o własne zdrowie.

Jeśli chcesz poczytać artykuły bez składu i ładu, to zapraszam na blog http://jacek-hydraulik.blogspot.com/. Każdy temat jest tutaj możliwy i niczego nie można wykluczyć.

Obecnie fizjoterapeuta kształcony jest również, jako specjalista mogący pomóc osobom z nadwagą. Jest to odpowiedż na potrzeby rynku, gdzie otyłość staje się problemem społecznym. Fast-foody, batoniki i napoje zawierające ogromne ilości tłuszczu i cukru są głównym przyczynami tego stanu. Na szczęście edukacja zaczyna robić swoje i ludzie są coraz bardziej świadomi szkodliwości niektórych produktów. Także wśród kucharzy i cukierników następuje zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. Jako jedna z najlepszych w tym temacie jest Cukiernia Yogi z Wilkszyna. Jej ciasta i torty zawierają minimalną ilość szkodliwego cukru, jednak dzięki stosowaniu naturalnych składników zachowana jest świeżość i wyśmienity smak.

Fizjoterapia i masaż oraz wypożyczalnia sprzętu inwalidzkiego to główne dziedziny pracy grupy specjalistów ze stolicy Dolnego Śląska. Firma Sanitas na stronie rehabilitacja Wrocław pomoże osobom po urazach ortopedycznych i udarach niedokrwiennych podczas zabiegów domowych lub w profesjonalnym gabinecie.